برای استفاده‌ی بهتر از امکانات این سایت پیشنهاد می‌شود از مرورگر موزیلا فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده کنید.
پرسش‌های رایج
1- اشتباهات رايج در هنگام ثبت نام در سايت :
با هر ايميل فقط يكبار ميتوان در سايت اطلاعات را ثبت كرد و كد رهگيري دريافت نمود. در ورود نشاني ايميل دقت نماييد چون در صورت اشتباه در نوشتن آن ، فرايند دريافت كد رهگيري مختل خواهد شد. نمونه اي از اشتباهات تايپي كاربران سايت در زير اشاره ميشود: aaa@yahpp.com aaa@gmail aaa@yahoo.com_m aaa@gmil.com aaa@gmil.com aaa@yahoo.som aaa@gmail.comi aaa@yahoo aaa@yahoo.om aaa@gamil.com yahoo.com@aaa
2- درصورتيکه نام دانشگاه را اشتباه انتخاب نموديد:
در اين حالت بايد مجددا با يک ايميل جديد فرايند دريافت کد رهگيري را از ابتدا انجام دهيد
3- چگونه مي توان اطلاعات ثبت شده را ويرايش نمود؟
دانشجويان محترم پس از دريافت کد رهگيري امکان ويرايش اطلاعات را نخواهند داشت، ولي كليه اطلاعات ثبت شده توسط دانشگاه قابل ويرايش است. البته دسترسي دانشگاه پس از تاييد اطلاعات قطع خواهد شد و ديگر امکان ويرايش وجود نخواهد داشت.
4- پايان نامه ي دانشجو با موفقيت ثبت شده و داراي كد رهگيري است ولي دكمه ثبت و تاييد در دانشگاه غير فعال است:
در اين صورت دانشجوي محترم فايلهاي word و pdf خود را در سيستم بارگذاري نكرده است ، به محض ذخيره فايلهاي ارسال شده در سرور پژوهشگاه امكان تاييد براي دانشگاه برقرار ميگردد.
5- کدام بخش از پايان نامه بايد آپلود شود؟
بر اساس دستورالعمل وزارت علوم كليه صفحات پايان نامه از ابتدا تا انتها با دو فرمت word و pdf بايد در سيستم بارگذاري شود.
6- چگونه چندين فايل ورد و يا پي دي اف را آپلود کنيم؟
يك فولدر با عنوان word و يك فولدر با عنوان pdf ساخته و كليه فايلهاي خود را در مسيرهاي گفته شده كپي نماييد و فولدرهاي اصلي را زيپ نموده و ارسال کنيد.
7- ارسال فايلهايي که فرمت آنها بصورت word نيست چگونه انجام مي شود؟
دانشجويان محترم مي توانند فايل اصلي پايان نامه خود را زيپ نموده و آن را بجاي فايل word ارسال کنند. کارشناس محترم تحصيلات تکميلي با مشاهده نوع فايل هنگام بررسي فايلها از نرم افزار مورد نظر براي باز نمودن استفاده خواهد کرد.
8- در صورتيکه فايلهاي آپلود شده در دانشگاه بازيابي نشود و يا مورد تاييد آن مرکز نباشد چگونه مي توان مجددا فقط فايل ها را ارسال نمود؟
دانشجويان محترم مي توانند تا قبل از تاييد پايان نامه توسط کارشناس محترم تحصيلات تکميلي چندين بار اقدام به ارسال فايل نمايند که سيستم فقط آخرين ارسال را در نظر خواهد گرفت و ارسال هاي قبلي بدون اثر خواهند بود.
9- فايلها ناقص ارسال شدند اما کد رهگيري دريافت نموده ام.
بخاطر جلوگيري از دوباره کاري، سيستم پس از دريافت اطلاعات پايان نامه يک کد رهگيري اعلام مي کند ولي اين کد تا زمانيکه فايلها بصورت صحيح آپلود نشده باشند در دانشگاه فعال نخواهد شد و امکان تاييد آن براي کارشناس تحصيلات تکميلي فراهم نيست. دانشجو مي تواند مجددا نسبت به ارسال فايلها اقدام کند بدون اينکه لازم باشد از ابتدا همه فيلدهاي کاربرگه ثبت اطلاعات پايان نامه را تکميل کند.
10- هنگام ارسال فايلها با خطا مواجه مي شوم.
زمان بارگذاري فايلها به حجم آنها بستگي دارد. بديهي است که فايلهاي حجيم تر به زمان بيشتري نياز دارند. بر اين اساس براي ارسال فايلها لازم است از اينترنت پرسرعت استفاده گردد.